Yaşamınızın en hususi zamanı olan düğün sürecinizde, gelinlik seçimi büyük önem taşıyor. Gelinlik modelleri konusunda çok geniş bir ürün yelpazesi mevcut. Bu noktada mühim olan şey ise, gelinin yorulmasına yahut sorun yaşamasına neden olacak gelinliklerden kaçınmak. Çünkü ideal ölçülerde bir gelinlik tüm dönemi kolaylaştırırken, ağır ve hantal gelinlikler günü kabusa çevirebiliyor. Gelinlik tercihinde bulunurken, büyük ebatlar yerine minimal detaylara haiz şık modellere yönelmek refah sağlıyor.

Gelinlik Model Seçimi ve Gelinliğinizin Düğün Fotoğraflarına Etkisi

Prenses model gelinlikler, ilk etapta cazip görünse de, gelinlerin fazlaca daha süratli yorulmasına niçin oluyor. Geniş eteği, uzun duvağı ve ağır yapısıyla gelinin taşıması gereken hantal bir yüke dönüşüyor. Helen gelinlik olarak malum modeller ise, zarif ve rahat yapısıyla gelinlere geniş hareket olanağı sağlıyor. Gelinliğin eteğindeki ağırlık baskısının azalması, yaka yapısındaki zarif ve esnek tasarımla birleşince gelinler dış mekan fotoğraf çekimi yapılırken fazlaca daha naturel pozlar verebiliyor.

Gelinlik Model Seçimi ve Gelinliğinizin Düğün Fotoğraflarına Etkisi

Gelinlik Model Seçimi ve Gelinliğinizin Düğün Fotoğraflarına Etkisi

Söz mevzusu gelinlik olduğunda, kabarık ve kat kat etek kesimine sahip modeller pek oldukça hanım tarafından alaka görüyor. Oysa ki balo tipi gelinlik, gelinin düğünden önce yorulmasına neden olurken, günün tadını çıkarmasını engelliyor. Dış çekimlerde çok zorluk çeken gelin, kıyafeti nedeniyle hava şartlarına karşı da büyük bir savaşım veriyor. Mevsim kış ise dış mekandaki çevre koşulları, yaz ise zorlu sıcaklık oranları ile baş etmek niteliğinde kalıyor.

Gelinliğin etek kısmının en haricinde kalan kumaşın türü de çok mühim. Kaburga olarak tabir edilen yahut sert yapılı diğer türlerin özellikle dış mekan çekimleri açısından hareket zorluğu ve ağırlığı sebebiyle tercih edilmemesi gerekiyor.

Gelinliklerin eteklerine kabarık görünümünü veren tarlatan ise rahat hareket etmenize büyük etkenlerden bir tanesi. Eğer tüllerle kabartılmış bir gelinliğiniz var ise gelinliğinizde tarlatan bulundurmamanız resim konusunda daha estetik ve organik bir duruş için uygun olacaktır. Tarlatanlı gelinliklerde genelde gelin damadın birlikte olduğu bir poz çekilirken damadın gelinin yanına yaklaşarak poz vermesi mühim bir problem teşkil ediyor. Damat ayaklarını gelinin ayaklarının yanına yaklaştırarak beline sarılıp bir resim çekilmek istendiğinde tarlatanın öteki yanı damadın bacaklarının uyguladığı baskıyla yukarı kalkıyor ve estetik duruş bozuluyor. Tarlatanlar 1,2,3 benzer biçimde numaralarla numaralandırılır. Eğer tarlatanlı bir gelinlik tercih edecekseniz bu numaranın küçük olmasına dikkat etmelisiniz.

Gelinlik seçiminde şık, zarif ve rahat modellere yönelmek önemli… A kesim gelinlikler gelinlere hareket özgürlüğü sağlıyor. Gün içinde daha huzurlu davranabilen gelinler, hem düğün sürecinde aynı zamanda fotoğraf karelerinde unutulmaz hatıralar biriktiriyor. Ağır gelinliğin hareket zorluğu, yerini ideal ebatlara haiz gelinliklerin konforuna bırakıyor. Gelinlere ise en hususi ve sevinçli günlerinin keyfini sonuna kadar çıkarmak kalıyor.

Dış mekan çekimlerinde save the date kıyafeti, dış çekim çekim elbisesi yahut dış çekim giysisi, ekru beyaz elbiseler olarak tanımlanan elbiseleri de tercih edebilirsiniz. Bir oldukca gelin dış mekan çekimlerini düğün harici bir gün planladıklarında çekim süresinin bir kısmını gelinlikleri bir kısmını ise dış mekan çekimi için getirdikleri giysileriyle yaptırıyor. Bu kıyafetler çekimlerin eğer olmazsa olmazı. Çekiminizi bu tarz kıyafetlerle yaptırmanız hareket kolaylığı sağlayacağından fotoğraflarınızın çeşitliliğini önemli oranda artıracaktır. Özetle çekiminizde giyeceğiniz gelinlik veya kıyafet ile rahatça yürüyebilmeli, kollarınızı yukarı aşağı rahatlıkla hareket ettirebilmelisiniz.

Kapalı mekanlarda, sıkça hareket etmeden meydana getirilen çekimlerde gelinliği yukarıdakileri dikkate almadan tercih edebilirsiniz. Buradaki bilgiler organik mekanlarda meydana getirilen fotoğraf çekimlerinde giyeceğiniz gelinlikler içindir.